Only an administrator can add new users.

Epický hejt pro dnešní den

Epický hejt pro dnešní den

Hořká pravda Z deníčku Adélky 15 komentářů by

Tohle bude trošku hejtíček jako za starých dobrých časů a očekávám, že některé komentáře budou bolet. Budou bolet více, než když činku při přemístění nakopnete ve špatném místě a narvete tou činkou přímo do frndy. A to teda bolí mega moc (anebo nebudou žádné komentáře a bude to bolet přibližně stejně).

Jedna zásadní otázka hned na začátku: Proč jsem napsala tenhle článek? Protože jsem to zaprvé slíbila a zadruhé, i kdyby otevřel oči jednomu člověku, tak to bude super.

Sebeláska hnutí

Asi nejvíce kontroverzní část mého článku. Ale tohle už mi drásá nervy mega dlouho. Obecně jsou ty sebeláskovací hnutí prospěšná a je to fakt hezké, že konečně holkám někdo začal říkat, že vypadají dobře, i když mají nějakou chybu a vadu na svém vzhledu, kterou trpí už od základní školy. Ze začátku mi to přišlo super. (Opomenu tu část, že k tomu mít se ráda stačí zdravá sebereflexe a selský rozum, zejména při posuzování toho, co se děje na sociálních sítích. Chápu, že někdo to potřebuje slyšet a vidět, aby si to uvědomil). Ukázat spoustě mladým holkám zdravý přístup sama k sobě, to je chvályhodné.

„Ať se ty cukfree buchty postaví třeba na hlavu, ale na sacharidech není nic špatného.“

Ale pak se to nějak zvrtlo. Když mladým holkám ukazujete zdravý přístup k sobě samým, zdravý přístup k jídlu, protože jste si prošli několika poruchami příjmu, bylo by fajn vyhnout se dalšímu extrému, a to je cukr free. Ať se ty cukfree buchty postaví třeba na hlavu, ale na sacharidech není nic špatného. Nemůžou za nefungující vztahy, druhou bradu nebo špatný psychický stav. Příčin toho, že se nemáte zrovna fajn, může být mega, ale určitě to nejsou sacharidy.

Pokud chcete mít skutečně zdravý vztah k jídlu, potažmo k sobě samým, doporučuju začít u toho, že budete jíst všechno. Čím více se budete něčemu vyhýbat a získávat z toho panickou hrůzu, tím více vás to bude svazovat atakdále. A opět se ocitnete v nekonečném kruhu. Nejsem žádný výživový poradce, ani multitalentovaný čávo, co má načtené všechny knížky a studie o výživě na světě. Mám jen zdravý selský rozum. A ten mi říká, že extrémy se strašně dobře prodávají. Hláška „jezte všechno v přiměřeném množství“ není moc kvalitní marketingový trhák, že?

Koučové, kteří rádi předávají životní moudra a online koučinky

V poslední době na mě vyskočil příspěvek jedné slečny, která pořádá semináře o hubnutí. A sama už se několik let točí v kruhu hubnutí a nabírání a nejspíše trpí záchvatovitým přejídáním. Já bych v tom případě mohla pořád semináře o tom, jak dřepnout 150 kilo, i když se už dva roky nemůžu dostat přes 100 kilo (ODBOČKA- ano, je to jen v hlavě, tuším, že moje kejty by to v pohodě zvládly, ale se stovkou na zádech začínám hysterčit). Je samozřejmě na vás, od koho si necháte radit, ale od člověka, který to zvládnul úspěšně a je sám důkazem to možná vyzní trošku lépe a přesvědčivěji.

Druhým extrémem je množství online trenérů a online výživářů. To, že někdo vyhraje jedny závody v Horní Dolní, neznamená, že má patent na rozum a vysekané six packy. Vkládáte svou důvěru a prachy do někoho, kdo vás může celoživotně zhuntovat, zatímco dotyčný si bude jezdit v eskovém merglu nebo si koupí kabelku luivittonovu. A i když na vás daný člověk bude působit fakt chytře, neexistuje přímá úměra mezi délkou popisku u fotky na Insta a kvalifikací k udělování rad do vašeho fitness života. Hovno zabalené do dárkového papíru a ovázané mašličkou bude pořád stejné hovno.

Otroci doplňků stravy

Vysekaní all day all night, 24 hodin denně v top formě. A to všechno jen díky fat burner spalovači, protože já bych vám přece nedoporučila něco, co nefunguje, cukroušci. No, řeknu vám tajemství – spalovače tuků mají úplně minimální vliv. A ten minimální vliv se neznásobí, ani když se namažete skořicí a obalíte do potravinové folie, přidáte detoxikační čajík a kalhotky na hubnutí. Fungují jen v případě, kdy tam přisypete trošku koksu nebo nějaký jiný kvalitní matroš.

Čím dál více fitness ikon by se v doplňcích stravy nejraději koupala a žhavě popisují benefity každé pilule, kterou berou. No a když to funguje těm obrovským vysekaným hovadům, tak to přece bude fungovat i tomu, kdo jde třikrát týdně do fitka na pás, že? A tak se kola průmyslu s doplňky stravy točí a lidi za ně utrácí litry měsíčně v marné naději, že jim nahradí stravu a dřinu.

„Takovou formu mám z anabolic boosteru, testosteron boosteru a hydra, neskutečně mi šlapou. Myslím, že ten oxandrolon, testosteron a růsťák mají v porovnání s těmito zázračnými látkami zanedbatelný vliv.“

Já mám většinou tréninky čtyřikrát až pětkrát týdně a používám jenom kloubku, protein především na palačinky a kafe před tréninkem. Každý druhý fitkozabiják by se pokřižoval a dal si lajnu Pre Workout Hard Explosion Boosteru. Nebudu říkat, že se to týká všech, ale čím více doplňků stravy a jim přisuzované svalové přírůstky a tukové úbytky, tím vyšší pravděpodobnost sypání. Suplementy by se totiž dost blbě prodávaly, kdyby k nim dotyční psali: Takovou formu mám z anabolic boosteru, testosteron boosteru a hydra, neskutečně mi šlapou. Myslím, že ten oxandrolon, testosteron a růsťák mají v porovnání s těmito zázračnými látkami zanedbatelný vliv.

A abych nehejtila jenom ostatní, tak něco o mně (případně můžete použít jako střelivo, anebo z poznámek vycházet při případných pochvalách):

-Nezvedám žádné zázraky a moje výkony se nezapisují do intagramových análů.

-Nevypadám jako nějaké top štýlo, ale pořád na sobě pracuju, baví mě to a vím, že to dělám, abych se líbila sobě a svému milému (Pokud má váš milý blbé kecy na to, jak vypadáte, měl by se stát nemilým. Je rozdíl mezi podporou a kendáním).

-Uvědomuju si své špatné vlastnosti, ale snažím se na nich pracovat a neodůvodňuju si to tím, že taková, jaká jsem, jsem nejlepší. 

-Nevěřím všemu, co vidím na internetech, všem bikinám, všem kulturistům, ani instagramovým hvězdám. A jak už jsem dneska vícekrát zmínila, používám selský rozum. 

 

About author

Related articles

15 komentářů

 1. Super článek! Snad se dostane mezi co nejvíc lidí, protože osobně jsem z aktuální situace ve fitness jejíž některé části popisuješ už dost zklamaná.
  Všichni se chtějí milovat, ideálně hned jak vyřadí všechny sacharidy nebo nejpozději za 30 dní, kdy projdou whole 30…očistí se, zhubnou a dosáhnou navždy stavu nirvány. A když už něčím takovým projdou nebo se o to aspoň pokusí, budou se za to milovat a plácat po rameni, i když pak splácají občas pátý přes devátý. Obden. Ale nejhorší bude už navždy bílej rohlík a taky banán by do pusy už NIKDY nedali, páč pocítili, jak jim po něm vyletí cukr, úplně nejvíc!!!
  Zaprodaný insta hvězdy alá online koučové mi pijí krev úplně stejně. Dojímá mě, že jsou někteří schopní sestavit začátečníkovi velice individuální výživový plán a to jen na základě výšky a váhy (to jsem jako fakt viděla), který připomíná striktní sacharidové vlny (navíc klasika, kterou jde stáhnout všude zadarmo). Ale abych jim nekřivdila, přidanou hodnotu k má k takovému plánu doporučení nejvíc ňuňatého „špekkilleru“ v růžovém voňavém balení.
  A ano, hodně z nich samo nemá v pořádku vztah k jídlu, nejsou rozhodně zdraví a hlavně nejsou dobrým příkladem. A to oba extrémy.

 2. Třeba holka, co byla jednou (před pár lety) na pódiu, od té doby vystřídala všechny stravovací extrémy, ale pořád má značnou nadváhu a spoustu odvahy radit ostatním, jak zdravě hubnout. Stejně tak celoročně vyrýsovaná kočka, která ráda fotí, jak si může díky svému know how dovolit papat donuty a burgery.

 3. A to know how je ukryté v nejnovějším převratném ebooku (násobně dražším než tištěná kniha), protože o výživě a cvičení je kvalitních informací dnes děsně málo. Akorát v ebooku koblihy a mekáče najednou chybí (a taky teda jsou čtenářky narozdíl od pisatelky ochuzeny o sexy snížení polohy hlasu).

 4. Článek super super boží ale zcela objektivně a upřímně neotevře oči nikomu 😀 „hejteři“ budou hejtovat protože cukrfrí, bio, eko, paleo, raw je nejvíc nejbožejší ultra věc a jsem to my, kdo pak klientum musíme vysvětlovat, že sakra ty cukry to tělo potřebuje a že je nad tim potřeba přemýšlet trochu jinak a trochu v kontextu víc věcí a že prostě to, že v práci nemůžete vymyslet kolik je 2+2 je proto, že máte cukru málo (protože na čem asi jede mozek že jo) a ne proto že ho máte moc. A že když sníte jednu snikrsku, tak fakt přežijete a že si jí máte užít, protože to že se za to, že jste jí snědli budete nenávidět si fakt nepomůžete vůůůbec k ničemu. K výživářum a trenérum z leknutí (co lidi akorát kurvěj a zase jsme to my co se dáváme dokupy a nejradši bysme brečeli protože TVL co to ten „trenér“ s tim člověkem sakra dělal?!) se nevyjadřuju, by mi po ránu vyletěl tlak, že bych ho zbytek dne nechytla

 5. Hezká střela do Wisiorkový, napadlo mě uplně to samý. Holčiny je mi líto,problém tam evidentně je a ne malej. To není sportovní postava, to už je regulérní nadváha . S tím nemám problém, at je jaká chce,ale at proboha nepořádá semináře o hubnutí kriste 😀

 6. Počkej, chceš mi tím říct, že to, že piju detoxikační čaje zabalená ve folii, namazaná ultra anti celu krémem, mi neshodí 5 kg týdně? Chceš říct, že můj cukrfree life je na nic? :-O No a navíc jsem si myslela, že bych mohla udělat seminář, kde bych všem vysvětlila, jak mi to všechno pomáhá. Nebo začne pomáhat. A mohla jsem být influencer a nechat si posílat sypáníčko od ladylabu a poradce přes výživu. No nic, tak já si na to asi půjdu dát nějakou detoxikačku s Ugem, to přece musí fungovat…:D

 7. @fleuretka myslím, že jsi to shrnula snad ještě lépe než já v tom článku! instantní přetvářka vládne světu, naštěstí jsou lidi, co to pochopili a ti se mi sešli tady v komentářích! 😀

 8. @Lenča Hnízdilová – leader týmu Za Hezčí Zadeček Nekaž mi moje ideály, ano? 😀 Máš pravdu, na uklidnění doporučuju něco, co není cukrfree :D!

 9. @Milouš Nemělo to být na nikoho konkrétního, takových buchet je tutově víc, ale přesně jak říkáš, když mám problém, tak se nesnažím jeho řešení cpát ostatním, ale začnu u sebe, že 😀

 10. @Claire mám pocit, že jsi ve svém komentáři ještě více sarkastická než já 😀 Jsem pro seminář a pokud dostanu UGO zdarma do jedné ruky a spalovač do druhé, tak určitě přijdu! 😀

Leave a Comment

Napsat komentář