Only an administrator can add new users.

5 nejvíc nejlepších výmluv na všechno

5 nejvíc nejlepších výmluv na všechno

Hořká pravda Z deníčku Adélky 4 komentáře by

Abychom si to ujasnili, každý jsme spoko v určitém těle, někdo má rád, když je nasekaný, někdo když je za co chytnout, někomu je to úplně jedno. Nikomu necpu, co je nejlepší a co se líbí mně, páč to je samozřejmě nejlepší, ale chápu, nemůžu se líbit každému… Uklidni to, Adélo. Spíše mluvím o lidech, co o cvičení a hubnutí a lepším životě pořád mluví, ale ty vole, špatná karma a povětrnostní podmínky, a forma jak na titulku časopisu Dieta včetně vybělených zubů je v háji. 

1. Genetika!

Všichni milujeme výmluvy na genetiku, páč se za ní dá schovat mega moc věcí, od pěti michelinských kruhů kolem pasu přes rozmazlenost až po nesnášenlivost špenátu a neutřený prach na dveřích. V genech máme dáno, jak dobře anebo špatně se nám bude shazovat. To jsem vyčetla na PubMedu, tak chytrá od přírody nejsem. To vím, neasi! Ale pokud chce někdo skutečně zhubnout, tak to vždycky jde. Přístup a la v jedné ruce číz (aspoň s okurkou!), v druhé hranolky, a na vzdouvajícím se břiše položená Cola a proklamace: „já stejně nemůžu shodit, naši jsou obézní,prabábi, co ještě honila čarodějnice taky byla, já taky a je to marný“, nejsou úplně nejlepší přístup. Ale abych byla upřímná, tak ty lidi, co kvůli genetice nemůžou přibrat ani za nic a od rána do večera se cpou, bych zavřela někam, kde to nikomu nemůžou říkat! Když nebudeš chtít jakože fakt chtít ty sama, bejby, tak si se svým bříškem budeš pořád moct sama pokecat.

2. Cukr!

Mít všechno cukrfree je nejvíc IN, ale CUKR nemůže za vaše posraný životy! Ano, velké množství cukru nikoho neudělá ještě sladším, já v to teda pořád věřím a ono nic. Ale vyvážený příjem cukru vás nezabije a ani z vás neudělá hlavního protagonistu porna pro tlouštíky (skutečně existuje skupina lidí, které vzrušuje morbidní obezita a když na kameru ostatní jí!). Pokud jste při těle a ze stravy vyloučíte cukry, s nejvyšší pravděpodobností vám váha půjde dolů, jelikož snížíte kalorický příjem. Pokud snickersky nahradíte slaninou, tak se nejspíše nestane nic. Ale můžete si k fotkám psát hešteg paleo a sugarfree, a to se vyplatí!

3. Lepek!

Kromě toho, že tutově může za několik ropných krizí a studenou válku navrch, může i za 98 % obézních po celé světě. Jak jsem na to číslo přišla? Nijak, vymyslela jsem si ho, stejně jako si instagramoví guru vymysleli pojem citlivost na lepek. Existuje celiakie (a dá se poměrně jednoduše zjistit z výsledků lékařských vyšetření) a hit těch internetů posledních let – výše zmíněná citlivost na lepek. Několik lékařských týmu dokonce zjistilo, že lidé si tak trošku vsugerovávali nepříjemné pocity spojené s konzumací lepku. Na to jsem přišla skoro sama! Opět, tak chytrá nejsem od přírody, ale po přečtení článku od fitcultu. Takže až vám zase bude kámoška tvrdit, že po těch bezlepkových sušenkách je nejvíc v pohodě, tak jí jen pohlaďte po vlasech a kupte jí normální rohlík. Bezlepkové jídlo totiž není o nic zdravější než to normální, je jen asi pětkrát dražší a právě teď si za zisk z prodeje někdo válí šunky na Bahamách a ďábelsky se směje.

4. Nemám čas!

Ejjj, tak výmluva na čas tu dlouho nebyla! „Nemám čas si uvařit zdravé jídlo, nemám čas chodit cvičit, nemám čas lajkovat NHD na Insta…“ To víš, že jo. Každý, kdo tuhle výmluvu používá, by si měl uvědomit, že ten čas věnuje do sebe a do toho, jak se bude v budoucnu cítit a žít si. Jsem celkem vysazená na to, když si lidi stěžujou, jak se mají špatně, jak se hrozně cítí, ale nic pro to, aby se to změnilo, neudělají. Tak se trošku kousnu, ne vole?! Investice do vlastního zdraví skrze kvalitní jídlo a pravidelný pohyb se totiž v budoucnu ještě hodněkrát vrátí. A nemyslím tím být fitkoblb, co málem v gymu i nocuje a nesnáší, když mu někdo obsadí jeho oblíbený stroj. Anebo se se cpát šestkrát denně organickou raw stravou v bio kvalitě od místního farmáře, který nehledá ženu, ale nejlepší kompost. Dělej, co tě baví, jez, co ti chutná a má to nejen prázdné kalorie a všechno bude v topu.

5. Prachy!

Řeknu vám tajemství, se zdravým jídlem se dá dostat i na částku tři litry měsíčně za osobu, sportovní aktivity taky nemusí stát majlant, když na sobě nemusíte mít super nejnovější kolekci od Reeboku se speciálním potiskem Spartan race. Zkusila jsem si život na dvou březích – party hard, alkohol tekl proudem, jídlo jak se dalo a kde jsme koupila jakou hotovku, akorát teda bez cigaret, to fuj, a vyšlo mě to dráž než hyper zdravá strava a drahé skupinové lekce ve fitkách. Teď si jím hodně na princeznu, částky za jídlo jsou trochu vyšší, ale do čtyřky se vejdu, mám každý den maso, ujíždím na dražších jogurtech a oříškových máslech. Záleží na prioritách.

A jaká výmluva je vaše nejoblíbenější? 

P. S. Ale jinak jsem milá a hodná a sarkasmus je pro mě cizí slovo.

P. P. S. Hlavně to neberte moc vážně!

 

 

 

About author

Related articles

4 komentáře

 1. Hele.. článek dobrej, ale ta část s lepkem mě trochu naštvala. Samozřejmě, že je blbost svádět na lepek všechno zlo světa a že spoustu lidí na sebe aplikuje bezlepkovou dietu naprosto nesmyslně, s tim uplně souhlasim. Ale pokud chceš hejtit šíření nesmyslů ohledně lepku, sama je prosím nešiř. Jasně že citlivost na lepek, jak si ji nazvala (neceliakální glutenová senzitivita, pokud jsi tedy měla na mysli toto) je ještě doost málo probádaná věc a diagnoza je sakra těžká a v podstatě je celkem nejasná i když se k ní nějak dojde.. Ale nazvat to „hitem internetu“ mě dost namíchlo vzhledem k tomu, že to je reálná věc, kterou trpí konkrétní člověk v mé rodině. A ne, opravdu si nejde moc vsugerovat nepříjemné pocity v podobě několikahodinových nesnesitelných křečí, když člověk ani netušil, že omylem snědl něco, kde bylo uplně minimální množství lepku..
  Celiakie je jen jedno onemocnění ze spektra chorob způsobené lepkem a i když je nejznámější a příčina celkem jasná (genetika), neznamená to, že všechno ostatní je hloupost a výmluva. 😉
  … chápu, že článek je myšlen hlavně ve vtipu, ale k tomuhle jsem měla potřebu se vyjádřit 😉

  • Jasně, že to nevztahuju na všechny, je mi jasné, že o některých nemocech spojených s nesnášenlivostí lepku nemám ani šajn, spíše jsem narážela právě na ty případy, kdy lidí nejí pšenici jen proto, že to viděly u nějaké blogerky a pak zase nejí sacahridy, protože to viděly u jiné :). Nechtěla jsem se tebe ani nikoho jiného dotknout, chápu, že to musí být strašně omezující a nepříjemná nemoc.

 2. Souhlasim naprosto se všim, výmluva na čas je moje oblíbená, ale taky jsem sama sobě schopná přiznat, že jsem líný prase a radši jsem si ráno přispala než abych si udělala oběd do školy.. stane se 😀
  P.S. tu část s Reebok kolekcí a Spartanrace potiskem si beru osobně.
  P.P.S. běhání je zadarmo, takže to doporučuju všem přidat do měsíční položky výdajů.

  • Já ti dávám plusové body za to, že to přiznáš! 😀 to je polehčující okolnost 😀 Ne, neber si to osobně, já jsem to tak nemyslela 🙁

Leave a Comment

Napsat komentář