Only an administrator can add new users.

Proč sebeláska nesmrdí

Proč sebeláska nesmrdí

Hořká pravda Z deníčku Adélky 15 komentářů by

Nikdo nechce dopadnout jako Ivánek z Mrazíka, který se miloval včetně toho květáku na hlavě (což nechápu, já kvůli podobnému účesu v dětství probrečela několik nocí), a stal se medvědem, aby prozřel, vzal si Nastěnku za ženu a hepyjend. Navíc snad nejoblíbenější věta, hned po „pokebale leť „, byla za našich mladých časů „sebechvála smrdíííí“, máme tu krizi sebevědomí jak malovanou z pohádek od Josefa Lady.

V poslední době se ale formuje několik hnutí, která to chtějí změnit. Mezi zásadní nosiče poslání ženské krásy jakýchkoliv rozměrů už dlouhodobě patří značka Nivea. Všechny jsme krásné, žeano. Na druhou stranu i modelky v reklamách Nivea jsou trošku přežehlené ve fotošopu, nasvícené, a podobné tričky točky, aby jakože vypadaly jako jedny z nás. Lidé se prostě chtějí dívat na esteticky příjemné objekty a to se ne vždycky, třeba po ránu/po kocovině/po propařené noci/po rozchodu/po hardbrutalmegatréninku povede. Naštěstí ale máme všechny v telefonu aplikace a na Instagramu filtry. Mediální obraz zachráněn, beďary na pravé půlce obličeje šalamounsky vyřeším fotkou z profilu z druhé strany, hešteg #zamyšlenáAdél #momentka. Nebudu se přece na sociálních sítích prezentovat něčím, nad čím by nevytáhnul bambulu ani čerstvě 15letý borec, který ji pro jistotu tasí za všech okolností.

 

No a taky se o to snažíme my s Blánž, že. Protože není nic horšího než unifikovaný model krásy s trojkama umělýma kozama, vysekaným břichem, nalepenýma řasama a umělýma nehtama. Jasně, někomu se takový kus plastu líbit může, ale přecejen s novýma regulacema EU bych se trochu bála. Spousta holek kolem nás žije v tom, že nejsou hezké a borec z lovestory v Bravíčku by si o ně neopřel ani mopeda. I já jsem v tom žila. A pomohlo mi, když jsem začala dělat něco, co mě skutečně baví. Cvičit a brát trénink jako součást svého života, stejně tak jeho vynechání nepovažovat za katastrofu. Vytvořila jsem si zdravý vztah k jídlu, kdy mě jídlo ve všech směrech a podobách baví, umím si dopřát. Zároveň vím, kdy ubrat (někdy to je jen o tom říct si menší množství šlehačky, ale nevynechávat ji úplně, na to pozor).
Asi to nejlepší, co vás na cestě za „sebeláskou“ může potkat, je to, když kolem sebe máte lidi, co ve vás věří, motivují vás a svým pozitivním přístupem dělají pozitivní i vás. Umí vás pochválit, ocenit a zalichotit. Sice budu znít jako mrcha bez srdce, ale nikdo kolem sebe nepotřebuje někoho, kdo 24/7 brečí nad svým osudem, nad tím, co se mu nepovedlo a co ještě může být horší, ale že horší už to snad být nemůže. Není nic špatného na tom, být smutný, nebo nemít náladu, já píšu o typech lidí, co jsou větší žrouti baterky než storíčka na Instagramu.

A kdo z toho, že se budete mít rádi, bude nejvíce těžit?

a) vy,

b) váš partner, páč není nic více sexy, než když víte, jak jste boží a nebojíte se to použít,

c) prodejci selfietyčí,

d) vaše kariéra,

e) akcionáři Facebooku,

d) váš pes, protože už nebude muset čekat s venčením, než se namalujete.

A ano, jste krásné, i když máte třeba křivý nos, křivé nohy, každé prso jinak velké, celulitidu i na loktech, odstávající uši, strie, pihy, znamínka, mezeru mezi zubama, madla lásky atakdáleaždonekonečna, jen tomu musíte samy věřit <3.

 

P.S. Umíte si přiznat, že vám to sluší?

P.S.2. Umíte přijmout kompliment, nebo prostě mávnete rukou a řeknete „co to meleš“?

P.S.3. Sluší ti to! (a nedělej herečku, že ne, kámo)

 

About author

Related articles

15 komentářů

 1. Zase skvělý článek! 🙂 Na jednu stranu se u pousměju a na druhou stranu se nad tím zamyslím. Sice je mi jen 16, ale v tomhle věku je ta sebeláska dost důležitá, jak už jsi psala – cvičení a tréninky k tomu dost pomáhají i mně.
  Ps, prostě někdy si fakt říct musím, sekne ti to!

  • Děkuju 🙂 přesně jak říkáš, myslím si, že současní náctiletí to mají ještě v některých věcech mnohem horší, všude je to samý kult osobnosti určitých osobností a každý se jim chce co nejvíce přiblížit, takže je boží, že na sobě pracuješ už tak brzy :)!

 2. S tou sebeláskou trochu problém, když v dětství od vlastních rodičů pořád slyšíš – nežer to cukroví, budeš tlustá, to jsem moh vědět, že to posereš, Ty jsi fakt nemožná…atd.

 3. Vzala jsem si z toho ponaučení a byla své dcérce odmalička mistryní v cheerleadingu: ježiš já mám tak chytré dítě, beruško Tobě i ty beďáry na čele dělají hvězdnou konstelaci, to není neúspěch, ale experiment, který prostě nevyšel, hledej dál….Myslete na to, až budete mít vlastní děcka.

 4. <3 čtete mi myšlenky nebo co? 😀 minule se tu objevil článek na "proč ti víc kardia a míň jídla nepomůže" zrovna když jsem právě s tímhle válčila ve stresu ze zkoušek. Dneska jsem se cpala do džín a přemýšlela nad tím, jestli je někde někdo, kdo se nesnáší víc než já sebe. Celý dny mám kvůli tomu poslední dobou depku… a pak otevřu fb a tam tenhle článek. Připomnělo mi to, co je důležitý a jak negativní mindset jsem si vytvořila… díky, Adél.

 5. Krasny clanek 🙂 Samozrejme, ze kdyz ma clovek kilo pastiky na obliceji, tak se citi lepe. Na druhou stranu, nejlepsi pocit je, kdyz je clovek svuj ve sve prirozenosti, na nic si nehraje….a komu se to nelibi je jen jeho problem. Navic dokonalost neexistuje.

  • Díky Vendulko a je to přesně, jak říkáš 🙂 nejlepší je být večer v posteli odlíčená, s drdolem, bez podprsenky, to je největší labůžo 😀

Leave a Comment

Napsat komentář