Only an administrator can add new users.

Epické diety z českých luhů a hájů

Epické diety z českých luhů a hájů

Hořká pravda Z deníčku Adélky 14 komentářů by

Ačkoliv se snažíme šířit osvětu a naučit lidi u jídla racionálně přemýšlet, stále se nám to ne úplně daří. Jinak si nedokážu vysvětlit, že někdo skočí na stravovací plány Herbalife, dietu dr.Staňka, 30denní 30ti denní výzvy, krabičkové diety nebo sacharidové vlny. Z toho vyplývá, že bychom měly být povinnou četbou už na prvním stupni. Ema má mámu, máma mele maso, Adéla s Blankou melou moudra a hejty… Jako bych to viděla.

Jen tak mimochodem, nechceme machrovat, ale máme asi ještě chytřejší fanoušky než najdete na fejsíčku Akademie věd, protože všichni ze včerejšího postu ohledně semináře pochopili, že si děláme prdel. Svět je ještě v pořádku.

1.Herbalife

Ten název je sám o sobě tak neškodný. Úplně ňuňu jakože život v souladu s přírodou. Zatím se určitě nemůže skrývat nic špatného. Zástupci společnosti dělají v podstatě misijní činnost. Zastaví libovolného člověka na ulici, změří mu BMI, prorokují rakovinu, nadváhu a nula lajků na Insta u fotky v plavkách. To už je velký psychický nátlak a jen málokdo mu nepodlehne. Na základě diagnostiky pak poradci, kterých je víc než official personal coachs na fejsbuku, doporučí kompletní výživu složenou z produktů Herbashit Herbalife. Váš život se mávnutím kouzelného proutku změní, budete štíhlí, krásní a podvýživení. A nejspíše taky o pořádnou raketu chudší, protože ty jejich ceny jsou neskutečný přepal. Za  produkty asi 150.jakosti vysolit tolik, co za náš bikiny kemp včetně legínek se zvířecím vzorem, to se fakt vyplatí.

(ceník k náhlednutí zde)

2.Dieta Dr.Staňka

Mimořádně epickým počinem na českých internetech je dieta dr. Staňka. Pan Staněk, pokud vůbec existuje, je odborník na výživu. Dokonce je to takový borec, že s jeho dietním plánem hubnou desetitisíce lidí klidně 40 a více kilo. Wow. To je hodně záslužné, divím se, že ještě nedostal Nobelovku za mimořádný přínos pro medicínu a mír, protože tolik krásných a štíhlých lidí přece nebude válčit a raději budou dělat selfíčka. Jenže pokud někomu narvete 3000 kJ denně, zhubne. Fakt tutově zhubne, tak na týden, po návratu k normální stravě nabere dvojnásobek navrch. Navíc jeho potravinové doplňky jsou náhradou pestré stravy, takže sen všech. Nemáte rádi zeleninu? Nevadí, stačí rajská z prášku a vaše tělo dostane přesně to, co potřebuje. Jestli hledáte způsob, jak co nejzbytečněji utratit dvojku za 14 dní, vřele doporučuju. Buď tohle, anebo silikonové kozy na splátky.

3.30ti denní výzva

Jeden z nejlepších byznysů. Několik různých druhů výzev a asi nejvíce top jsou Sacharidové vlny. Protože sacharidové vlny jsou pro začátečníka, a obecně pro kohokoliv, úplně nejvíc. Zvolíš si váhovou kategorii, zacáluješ a jedeš bomby. Samozřejmě si můžeš zvolit plán Do plavek, Na objem, Vegeplán. Tvůj život se změní.

Chvilku jsem přemýšlela, že bych si ten plán stáhla, abych mohla hodit ukázku, ale nehodlám podporovat něco, s čím nesouhlasím, takže jsem si prošla web (a stačilo mi to). V sacharidových vlnách nechybí ani všemi podvýživenými bikinami milovaný cheatday, kdy si klidně můžeš dát svíčkovou s deseti a pohár. Páč si to prý zasloužíš. Kalorický deficit tudududum. Líbí se mi, že tyhle výzvy absolutně nepracují s individualitou metabolismu, životním stylem. To se vyplatí, asi si taky udělám nějaký měsíční program, jak nebýt za blbku kupováním úplně zbytečných výživových plánu. Ve výzvě jsou samozřejmě doporučeny suplementy se solidní 30ti denní přirážkou. Vlk se nažral a koza je celá vydojená.

Edit: našla jsem ukázku z výzvičky, zveřejněná byla na stránce Najväčší odpad zo sveta fitness.

4.Krabičková dieta

Horký trend posledních let. Objednat si jídlo, které vám někdo jiný uvaří, hubnout a být neskutečně fenomenální. A lidé mají úspěchy. Samozřejmě, pokud jí někdo jako prase, následně dostane relativně zdravé jídlo o menší kalorické hodnotě, váha půjde dolů. Do určitého bodu. Tam se zastaví a metabolismus v háji. Krabičkové diety opět nepracují s tím, jak je každý organismus jiný, odhadem nebo prstem osudu vám určí vhodný program. Většina žen pak skončí u toho s nejméně kaloriemi, protože přece chtějí být v topu. Krásných 5000 kJ, na uvádění makroživin se nehraje. Vidím to i na poměrně nízký obsah bílkovin, protože z bílkovin rostou svaly a to přece ženské nechtějí, nepotřebujeme být nadělané jak dort. Suma sumárum by mě to při 8000 kJ denně (které teda nejím ani náhodou, ani když jsem v „redukci“) vyšlo na 6300 měsíčně. Bez neděl, neděle YOLO.

A další:

 • Výživový plán od Adenike byl jednu dobu žhavým hitem. Pár holek přivedl do nemocnice, takže Adenike potom raději jídeláky dělat přestala a pro jistotu se stáhla. (Myslím, že téměř každý narazil na její dojímavý životní příběh. Pokud je pravda to, co píše, tak je to smutné. Ale moc se mi nechce věřit, že někdo, kdo zažil domácí násilí, začne z fleku na sociální sítě přidávat rajda fotky, jako by se nechumelilo. Ale to jen tak na okraj.) Každopádně její jídelníčky byly stejně tragické, jako její doporučování fitness korzetů.
 • Detox podle Mančingové je magický způsob očisty vašeho těla. V podstatě se očistíte od všech svalů a zbude sádlo.  Pro ukázku: 1 .DEN:Snídaně: Mrkev+jablko+ořechy+hrozinky+med, Oběd: Brokolice s česnekem+strouhaný nízkotučný sýr, Večeře: Salát s červené řepy + strouhaný sýr, 2 .DEN Snídaně: Mrkev+ jablko+ořechy+hrozinky+med, Oběd: Fazolové lusky s česnekem+strouhaný sýr, Večeře: Salát z červené řepy+vařené vajíčko, 3. DEN Snídaně: Mrkev+jablko+ořechy+hrozinky+med, Oběd: Salát z červené řepy +strouhaný sýr, Večeře: Mrkvový perkelt+strouhaný sýr…
 • Ananasové, rýžové, mlékové, tukožroutské, duhuzjednorožcůžroutské diety mají smysl. Mají smysl v tom, že začnete preferovanou potravinu ze srdce nenávidět. No tak lidi, vy vole, rozum do hrsti a nevěřte všemu, co se píše v Ženě a život.

P.S. Na kempíček bikinek jsou stále volná místa. Všechna. 

P.S.2. Doporučuju článek sdílet. Je fakt povedený. Čistě objektivně. 

P.S.3. A vy jste někdy podlehli těmhle supertruper dietám? Já jo, a právě proto vím, o čem mluvím :D.

About author

Related articles

14 komentářů

 1. Ony totiž veškeré věci výše popsané slibují to co všichni chtějí: za krátkou dobu super tělo bez práce. Nevěřim, že jste se ve fitku nesetkali s klientem, který řekl „chci zhubnout co s tim uděláte“ 😀 vy, protože on tuší, že by se asi musel nadřít 😀 hlavně každý si může udělat kurz výživového poradce (mam 3 a jediné co jsem z nich pochopila že to rozhodně dělat nechci protože každej člověk je tak jinej, že na to nemam buňky) a vesele si stáhne tři výživové plány – na hubnutí, na objem a na rýsování, a ještě veseleji je rozesílá chtivým a nezkušeným (spíš líným něco si o tom přečíst). vysypou za to výplatu a v lepším případě se nic nestane, v horším přiberou nebo zkolabují 😀 na kempíček rozhodně chci, ale šel by vyměnit potisk na legínkách? Se zvířecím už mam 😀

  • Přesne tak Leni, výživář je dneska každý druhý, ale asi i proto jsme jeden z nejobéznějších národů v Evropě. Hlavní je, aby to moc nebolelo a člověk si nemusel odříkat :D. Oukej, budeš mít s flitrama :D!

 2. Já se tady svíjím v křeči 😀 .-D 😀 „Nula lajků u Insta fotky v plavkách.“ Sdílím dál, protože tohle je fakt pecka a bohužel i smutná realita …….

 3. Málem jsem odpadla 😀 Fitness odpad je super stránka, vidím, že si tam budu taky muset občas skočit pro nějakou radu od fitness instruktorů, kteří považují své jídelníčky jako chráněné autorským právem 😀 Tohle je teda peklíčko. A článek je jako vždy boží, pobavil. Miluju vás holky! ♥

  • Doporučuju se inspirovat, těch jídelníčkových pokladů je tam fakt hodně. Člověk aspoň pak ví, jak vypadá pořádná hladovka :D. Děkujiii, jsem ráda, že se líbil <3

 4. Adenike 😀 😀 😀 nějak se poznávám v tom komentáři. Bud jsi zkopírovala ten 3 měsíce starý můj nebo myslíš jako správných chlap ( čti já )

Leave a Comment

Napsat komentář