Only an administrator can add new users.

Frajere volej SOS, páč já mám PMS…

Frajere volej SOS, páč já mám PMS…

Hořká pravda Z deníčku Adélky 14 komentářů by

Už od článku Rudí soudruzi jsem si říkala, že se k fenoménu PMS prostě musím vrátit. Protože premenstruační syndrom je zcela unikátní a nevysvětlitelný jev. Kecám, unikátní není, objevuje se s železnou pravidelností. A vysvětlit se dá, jeho následky už logicky ne.

(Upozorňuji, že tento článek je naprosto skvělým naučným materiálem pro pány. Jakmile se totiž jejich milá začne tvářit jako pitbull, který chce řízek, ale vlastně ho nechce, protože hrozí, že ztloustne a nikomu se nebude líbit, budou vědět.)

Problematiku příjezdu tety Vilmy jsme probrali. Dokonce jsem díky vašim tipům v komentářích začala pít kontryhelový čaj, takže tento měsíc budu určitě svěží víc než ty frajerky v bílých kalhotách z reklam na vložky a tampony. Avšak kromě samotného jahůdkového týdne je tu období snad ještě horší. Týden před. Týden, kdy borci neví, jestli po svých drahých polovičkách házet dříve čokoládu nebo listový salát. Premenstruační syndrom podle internetů postihuje valnou většinu žen v civilizovaném světě. Ve zbytku světa mají ženy tak napilno, až nemají čas řešit blbosti. My ano.

 

1.Dochází ke změnám nálad

„Pocem. Vystřel. Nech mě být. Nenechávej mě tu samotnou. Jak můžeš být tak necitlivý? Miluješ mě aspoň?“ SATAN-UBREČENÉ DĚCKO-SATAN. V tomhle období míváte stopadesátkrát za den chuť někoho nechutně zhejtit, abyste se za 10 sekund usmiřovaly a byly jako košík s koťatama, načež začnete brečet. Býváte dost přecitlivělé (taková příprava na závody + PMS je brutální kombo) a urážlivé. Jinak jste neskutečné, ale při PMS byste nejraději daly facku samy sobě. A záhy byste se pohladily, jelikož jste to tak přece nemyslely.

2. Dochází ke změnám chutí

„Já chci horkou čokoládu se šlehačkou. Dala bych si pařížák a k tomu dvacet deka gothaje (oukej, to je až moc nechutné). Ježišii, já mám chuť na číze. Koupil někdo zmrzku?“ Dvacet dnů v měsíci si jedete přesně podle svých plánů, jste kosmopolitné a fenomenálné. A pak na sklonku příjezdu vaší nejneoblíbenější příbuzné máte chuť na všechny jídla z Gastropekla včetně těch z Mimibazaru. Chcete sežrat všechno! A to je hodně těžký hřích. Samozřejmě jsou na světě horší věci, ale je jich jen málo. Třeba moc horké mlíko v cappuccinu. A vůbec, proč mi dáváte cappuccino bez šlehačky a karamelového syrupu a osmažené slaniny?!

3. Dochází ke změnám vnímání sebe sama

„Hmm, tady to už vypadá dobře, prdelka roste, břišáček se rýsuje. Hoďte Willyho zpátky do moře! Moje celulitida je takový div světa, že se s ní bude fotit i japonský zájezd. Však to není o tom, jak vypadám, ale o tom, jaká jsem uvnitř!“ Většinu měsíce jste vyrovnané samy se sebou, máte se relativně rády (když zahlídnete současnou přítelkyni vašeho expřítele, pak se máte ještě raději) a nemáte potřebu se shazovat. Nicméně příroda to tak nechce a postaví nám do cesty berlínskou zeď hormonů a my přecejen na chvíli uvěříme, že jsme tlusté a neschopné pindy, abychom týden na to zase věděly, jak jsme boží. A tomu se říká koloběh přírody, milí čtenáři.

4. Dochází ke změnám na vašem těle (jež jsou dočasné, opakuji, jež jsou dočasné!)

„Ježiši, já jsem vepř. No ale aspoň výhoda, budu balit frajery na pěkné trojky. Akorát u vepřů se prsa nepočítajíííí (usedavý pláč).“ To, že se vám zdá, že jste oteklé, se vám nezdá. Skutečně má naše tělo v premenstruačním období velký potenciál k zadržování vody. Je to evoluční výhoda, protože až vypuknou velká sucha, tak přežijou ženy s PMS a velbloudi. A to se vyplatí. Kdyby náhodou vyschly vodní zdroje, vy jste úplně v klidesu. Možná si to trochu vymýšlím, ale když lidé žerou kecy Babišovi nebo Okamurovi, tak mi tohle uvěří taky. A taky se vám zvětší prsa, takže nafotit fotky do zásoby a hurá s nimi na Insta!

Nahoře dnešek asi 75,5 kila, ale pěkně zavodněná. Dole necelých 75 před týdnem, kdy jsem se cítila boží.

Bonusový bod pro muže – JAK TO ZVLÁDNOUT? 

Chce to hodně sladkého, hodně slaného, pro jistotu i něco bez kalorií, zakrýt zrcadla, nerýpat, nevtipkovat, nedýchat moc nahlas a průběžně podávat krmení. Jak prosté, že?

P.S. O tom, že se nedaří na tréninku ani nemluvím. Kopyto lvl Adéla.

P.S.2. Jak  (ne)snášíte PMS vy, slečny? A jak naopak ho zvládají pánové? 

P.S.3. A ano, není důležité, jak vypadáte, ale jaké jste uvnitř, to platí! 

P.S. 4. Článek je na motivy skutečného životního příběhu. Autorka původce tohoto příběhu zná, ale ten chce zůstat anonymní. 

About author

Related articles

14 komentářů

 1. Haha, to už nemůže být více pravda 😀 Na me to sedí tak snad vše. Zajímavé je, že mi přijde, že ae to zhoršilo až poslední roky. nebo to jen víc prožívám. A upřímně je mi v ty dny i Martina a okolí líto, protože si sama uvědomuji jak strašná sem, ale zároveň a tím nejde nic dělat 😀

  A treninky? Radši ani nemluvit 😀

  • Mám to stejně, Moni, až tak poslední dva roky to vnímám a celkem ty lidi kolem mě lituju :D. Snažím se krotit, ale dokáže mě rozlítostnit úplně každá pitomost, takže jsem za hysterku :D.

 2. Tak tohle přesně do detailu proběhlo minulý týden, teda ještě dneska jsem ládovala bráchův narozeninový dort, zavodněná, tréninky na deset sprostých slov a protivná jak vřed na zadnici 😀 welcome to my word

 3. NEJLEPŠÍ! :DDD Něco sedí jak prdel na hrnec! Jsem si myslela, že jsem jedna z mála co pár dní před příjezdem Vilmy nenávidí všechny a všechno a jedinou životní útěchu nachází u pár tabulek čokolády s umaštěnou pusou z KFC 😀 ….Jsou to jediné dny, kdy má člověk prsa , ale člověk stejně působí jak nateklý vepřík i se tak cítí, takže je to pak defakto jedno 😀

  • Věř, že je nás mnohem víc 😀 a teď jsem si vzpomněla, že mám chuť na kfc 😀 ale ty prsa by mohly zůstat, to by nevadilo 😀

 4. Tak tohle je přesně ten důvod, proč i po třech letech pravidelného sportování a zdravé stravy stále nejsem rýslé hovado. Ty spálený tuky do PMS vždycky při PMS doženu (rozuměj dožeru). Už kvůli tomu nekupuji burákové máslo (zařvalo jako první – i jeho další sestřičky sklenky schované ve sklepě do zásoby). Nemá někdo nějaký nápad à la kontryhel?

  • Rozumím ti 😀 ale zase nemůžeme být přehnaně famozní, abych daly šanci ostatním 😀 možná by pomohlo více kontryhele, můžeš to zkusit 😀

 5. Čau ženy 🙂
  Já beru antikoncepci už 5 let, takže tohle peklo neznám a ani si nevybavuju, že bych tohle prožívala předtím (ve 20 letech). I když jak píšete, že se to postupně zhoršilo, tak se děsím, že to taky přijde, až se jednou rozhodnu vysadit HA.

 6. Amen 😀 To, ze mam hlad a pocit (realita) 10kg nahore bych jeste zvladla, ale to, ze mam chut zabit vsechny okolo a jsem totalne agresivni je uz horsi. A neda se to ovladnout.. 😀

Leave a Comment

Napsat komentář