Only an administrator can add new users.

Feministka

Feministka

Hořká pravda Z deníčku Adélky 3 komentáře by

Fitness téma, totál. Ale vzhledem k tomu, jak jsme absolutně genderově nekorektní a ženy jsou podle nás v podstatě nadlidmi, tak se tomuhle tématu nemůžeme vyhnout.

Vlastně celý náš projekt (slovo projekt je velmi důležité, protože jakmile něčemu řekneš projekt, tak to má hloubku a důležitost dosahuje levelu sebevědomí Kanya Westa) vznikl na základě hlášky pronášené pánským publikem s lehkou dávkou despektu. Takového despektu ve smyslu „nechápu, proč se montuješ do cvičení, ale dá se na to dívat a asi bych tě i píchal“ (doufám, že to nečtou děti, ale jiné slovo se tam prostě nehodilo). Už jsme z toho měly takovou srandu, že jsme to dokonce s holkama používaly mezi sebou. A pak se zrodil nápad, dalo se mu jméno a na světě bylo jedno z nejvíce fitnessfeministických hnutí na českých internetech. Slovo fitnessfeministické neexistuje. Ale líbí se mi. A především jsem ho vymyslela, takže je boží. Ostatní fitness stránky ukazují hlavně tu vnější krásu a někdy teda i skoro tu vnitřní, ehm v některých pózách. My se snažíme ukázat spíše výkon než maso.

 

Znám hodně frajerů, kterým se slovo feminismus dost příčí. Ani já ho nemám moc ráda, protože si při jeho vyřčení představím seschlé a chlupaté ženy v batikovaných pytlích. Nejraději by se i samy oplodňovaly. A právě na základě takto prezentovaných feministek by si některé z nás raději nechaly naordinovat detox od Mančingové, než aby veřejně přiznaly, že jsou feministkami. Feminismus má pak hlavně negativní konotace a rovná se politickému vyznání starých panen.

Jenže ŠOK! Nedá se svítit, ale asi všechny jsme feministky, protože využíváme našeho práva na vzdělání, ve volbách, na shromažďování se na dámských jízdách, ať to při nich dopadne jakkoliv. Dokonce můžeme psát i veřejné statusy na fejsíčku. Protože feminismus není jen o tom bít se za (podle mě nesmyslné) přidávání ženských koncovek k úplně všemu, co nás napadne. Ani o přinášení kvót do politiky (borci by taky mohli držkovat, že jich jen málo učí v mateřských školkách). Je to i o tom mít plnohodnotná práva ve společnosti.

Co se týče často diskutovaných rovných platů – celá staletí jsme byly domácími puťkami, které pečovaly o teplo domova a měly hlavně rodit. Tam jsme ztratily hodně času, kdy jsme mohly dobře točit love, a bude chvíli trvat, než ten náskok pánu tvorstva doženeme. Ale já nám věřím. A pro jistotu podporuju ekonomiku tím, že často nakupuju v obchodech, kde pracují právě ženy (snad mají i provize z prodeje, aby to moje utrácení taky k něčemu bylo #moudrážena).

Když to shrnu, všechny jsme feministky. Ačkoliv to o sobě neříkáme každému na potkání. To, jak nám život komplikujou sexismy, je věc druhá. Na to totiž zabírají jenom ostré lokty. Ale cesta za úspěchem je vždycky trnitá. A páč my jsme nejlepší, tak to musí být jeden drn za druhým jako u celou zimu neholených nohou. Káždopádně někdy se nám ten feminismus a emancipace nehodí. Třeba na Valentýna, nebo na MDŽ, na prvním rande, při usmiřování, při tahání těžkých tašek, skládání nábytku a tak.

Jaký je váš názor na feminismus?

P.S. Znáte cenu Sexistické prasátečko ? Já si při prohlížení některých těch reklamních kampaní říkám, že je musel vymýšlet úplný dement. Necítím se uražená, spíše pobavená.

P.S.2. Druhý celkem zajímavý web je o sexismech. Některé příběhy jsou k zamyšlení, některé už moc vyhrocené. Ale myslím, že majitelky objemnějších hrudníků najdou svůj příběh. 

P.S.3. Dnešní článek není úplně strašná sranda, ale nemůžu být vtipná pokaždé #sorryjako. 

 

About author

Related articles

3 komentáře

  1. Feminismus je o rovných příležitostech, takže nejen všechny, ale všichni jsme feministky a feministi! 🙂 Bohužel spoustu lidí, neví, co to znamená, a tak se stále objevují nesmyslné argumenty (nebo spíš hejty) o tahání těžkých tašek, lesbách, chlupatých nohách, „přirozenosti“ atd. Já jsem rozhodně feministka! 😉

    • A že feminismus je stále třeba ukazují každodenní stereotypy, se kterýma se my holky setkáváme, za všechno stačí zmínit „na holky dobrý“, „holkám jdou spíš jazyky než matika“, trapný reklamy nebo rozdíly v platech.

Leave a Comment

Napsat komentář