Only an administrator can add new users.

Když prokrastinuju zle

Když prokrastinuju zle

Hořká pravda Z deníčku Blaničky 8 komentářů by

Takžee…

Nedávno jste si od Adél přečetli o prokrastinaci. Prakticky že je to zlá nepěkná věc, rady na produktivitu horem dolem zestrany z boku, přikyvovali jste jak diví a dávali další rady do placu..
Včetně mě.

Ale někdy prostě nastane ten den, kdy prokrastinuju zle.

Proč?

Na začátek řeknu, že zbožňuju být produktivní. Poplácat se večer po ramínku, kolik jsem toho za den stihla, odškrtnout si všechny věci z to-do listu, nemít žádné resty na další den.. Hned se líp spí.
(No ono to ani jinak nejde, kdybych byla líná prdel, chcípla bych hlady protože nájem za mě nikdo jiný asi nezaplatí)

ALE jsou dny, kdy mým nejnáročnějším úkolem je ohřát si jídlo, osprchovat se a dodržovat pitný režim.
..jako třeba dneska.

Zítra mi začíná nový semestr. Blázinec, hromady učení, lítání po laboratořích, stresy z průběžných testů, fuj, hnus.
Do včerejška jsem zase obíhala celý početný Hujerovic klan (rozuměj Pilátovic i nePilátovic početnou familíi), nabrala si milion tréninků, které s rozvrhem LS nemám šanci stihnout.. a prostě ten volný týden a půl, kdy jsem neležela a nebrečela u matiky/fyziky jsem se snažila strávit co nejaktivněji.
..jenže dneska jsem toho prostě už měla plný kýbl a s vidinou další 15týdenní chemické budoucnosti jsem se rozhodla dneska na všechno vysrat (kromě emailů.. Nebojte se, nová makra a tréninky dostanete bobánci <3 ) a na 24 hodin být přímo ukázková lemra líná, abych nabrala dostatečně sil a vrhla se do nového studentského cyklu po hlavě. Meh.

Co dneska dělám?
Protože nebudeš přece jen ležet v posteli a čumět do zdi.

..čumím místo toho do počítače
Zakázala jsem si seriály. Normálně striktně jsem si zakázala seriály, protože jsou zlo, co mi naprosto ničilo večerní program a posunulo edna.cz na první žebříček nejnavštěvovanějších stránek na mém Chromíčku.
..Což je štěstí, protože kdyby ne, byl by tu jen bod jeden a tím by článek končil (já vim, stejně je o hovně.. ale jde o ty počty písmen, PŘECE!)
Ale! Čtu blogísečky, ke kterým se jindy nedokopu, projíždím videa od Buzzfeed, MegSquats, Nikki Blackketter a Jazmine García a v závislosti na jejich vlozích si píšu velkou poznámku do diáře s podtextem ,,Ostudo vole, přidej taky video, zkoušky už nemáš!“
Pozn. red: Ale kdyby jen náhodou jste chtěli tip na zničení následujících pár týdnů (nebo dnů, jste-li k adikci náchylní jak já) zkuste třeba RicknMorty, 11.22.63, New Girl, Ripper Street, 2 Broke Girls, Stranger Things, Brooklyn Nine-Nine, Mr. Robot, TBBT, Narcos, Family Guy, American Dad, Penny Dreadful.. Oukej už vidíte kam s tou mojí adikcí mířím?

Čtu si
Dva tři roky jsem četla velký kulový. Nebo různé odborné články a studie, ze kterých ale žádné drama, hádky a další tureckou telenovelu nedostanete, takže teďkon investuji měsíčně alespoň do jedné knihy z červené knihovny, abych trochu potlačila tu coldassbitch (JASNĚ BLANKO) a pobrečela si nad vysněným princem se zlatou hřívou na růžovém jednorožcovi

OH YEAH BABY POJĎ K MAMINCE
*Ryan Gosling by taky postačil

Poslouchám podcasty

Megamoc mě podcasty baví. Začalo to s Jeffem Nippardem, přes další flexiblediet/fitness podcasty jako je Iraki Nutrition, 3D Muscle Journey nebo Physique Science radio po bussiness nakopávače jako School of Grateness, Tropical MBA nebo The Art of Charm. Po hodinovém poslechu si přijdete chytří jak rádio, s úmysly založit firmu s milionovými obraty ročně. A ještě k tomu, díky doktorům z fitness části podcastů budete žít navěky věků. #goalz

Jím
Taky megamoc. Refeed hadr, 4-5tisíc kcal easy cheezy epes rádes.
Můj 51,5kg cíl se mi zdál už moc blízko a jelikož chci držet dietku až do začátku dubna, jak jsem řekla původně a nechci skončit pod cílem jako bezprsatá sušínka, rozhodla jsem dneska, na konci refeed týdne (alias týdne kdy jsem měla každý den minimálně 2100kcal, extra převážně v sacharidech) trošku zvlčet, pokoupila dobrůtky a během čtení beletrie a sledování nového Ladylike z buzzfeedu si dopřávám zmrzlinky, a čokoládičky.
No ragrets.

Obsese instastoríčkama
Snapchat? Na něj sral pes. Další aplikace ničila můj mobil, má data, mé nervy, všecko.
Ale instastoríčka? OMG YASS.
Co tak koukám.. valná většina holek se na nich snaží být sexy kočičky, krajkovou noční košili, přehazujou zběsile nalakované vlasy ze strany na stranu, koušou se do rtů, mluví pomalu a v sexy tónině..
A pak je tu Blanka, co storíčka používá nejvíc sice taky v posteli, ale s mastnejma vlasama, mikinou na doma od jídla, nenamalovaná nebo naopak s pleťovou maskou, škrábe se na nose.. Prostě lákadlo na borce jak sviňa.
Ale je to zábava. Aspoň pro mě.

Plánuju si, jak děsně produktivní budu příští týden

Na rok 2017 jsem si koupila Doller, který mi uplně neskutečně vyhovuje. Nechávám své OCD volně žít, takže popadávám 7 druhů pastelek a zběsile zapisuju kdy budu ve studovně, na tréninku, kdy mám nějaké meetingy (byznys žena jak sviňa), kdy budu točit video (!), kdy a kde mám jaké přednášky.. A díky právě tomuhle proválenému dni se mi taky většinou všechny plány daří plnit (až na ty videa, až na ty videa..)

Takže prostě, i taková jednodenní/párdenní prokrastinace má po velkém výkonu své místo, díky které naberete sílu do další náročné fáze a ve zdraví ji doklepete do konce.

A co děláte vy, když máte lenivou?

About author

Related articles

8 komentářů

  1. Mala by som sa sice ucit na skusku z celeho semestra, ale zacala som pozerat Grey’s Anatomy. Ved som predsa nejaka medicka 😀 no a dnes som si v ramci obednej prestavky od ucenia pozrela celu seriu Feast Mode Hunger Squad od buzzfeed, takze asi tak 😀 😀

  2. Čtu si, tulím králička, sleduju pitomý videa na jůtůb (střelený bjůty blogerky bez mozku se silikonovýma kozama, prostě vymývačka mozku :D), seriály a nebo prostě ležím, a projíždím nahodilý insta účty. Jakože prokrastinace mi jde, na jednotku 😀

Leave a Comment

Napsat komentář