Only an administrator can add new users.

Mně se nechceee…

Mně se nechceee…

Hořká pravda Z deníčku Adélky 6 komentářů by

 

(Hned ze startu jedna milá zpráva! Ne, nejsem těhotná :D. Jen jsem celý týden na tréninku nebrečela, ou jee #hrdinka)

Jak bojovat s urputným nechtěním a odmítáním povinností? Nebo s vlastní pohodlností? Adél#životníkoučkaza3000nahodinu je tu!

Znáte to. Máte jít na trénink a jediné, co vám přichází na mysl je to, že se vám nechce. Máte psát seminárku a nechce se vám ještě více. Prostě lenost anebo v dnešní době ještě oblíbenější P.R.O.K.R.A.S.T.I.N.A.C.E.. Nebudu hrát haura, že jsem v dobách svého vysokoškolského studia nebyla líná jak prdel. Byla. Můj život se točil kolem vstávání na desátou, pravidelných session v knihovně, kde jsme se místo učení vybavovali, a následného vysedávání po kavárnách, klubech, hospodách. Na konci semestru se začátkem předtermínů a blížícími se dedlajny seminárek začalo přituhovat a výzvy jako seminárka odotevíračkydozavíračky nebyly nesplnitelné. Kolik nervů jsme si mohli všichni ušetřit, kdybychom začali s psaním nebo učením dříve? Celkem dost, ale taky bychom přišli o to, co k vysokoškolskému životu neodmyslitelně patří.

Jenže vysoká škola netrvá věčně (Vím, o čem mluvím :D. Vyhodili mě před státnicema, protože jsem nebyla schopná naučit se asi napošesté látku na zkoušku anebo už jsem se jí ani nechtěla učit a měla jsem všechno na párku. Lidi se mě ptají, jestli mi to není líto, ale upřímně není. Vůbec. Vysoká škola totiž z člověka nic lepšího neudělá, to z něj udělá spíše to, co si z ní odnese. A já si z ní odnesla ty nejlepší kamarády, takže spoko.  Moje moudra vytvořila tu nejdelší myšlenku v závorkách, takže se uklidním nad dojemným životním příběhem a jdu pokračovat ve vyprávěcí linii.) Jednou totiž chtě nechtě budete muset začít žít jako pracující dělnická třída. A sledování stránek jako Svět úspěšných, Svět bohatých a Forbes na to nic nezmění. Ani když budete lajkovat všechny statusy. Pořád budete muset plnit úkoly, vstávat do práce, být produktivní.


Co pomohlo mně, abych se začala chovat jako skoro dospělá zodpovědná žena?

1.Životní cíl

Kliše jak prase. Každý musí mít životní cíl. Něco velkolepého. Něco, co přinese miliony na účet, BMW v bílé kůži a topanky lujvitonové. Anebo taky něco prostého jako u mě. Zlepšovat se ve sportu, který mě baví. Změna sportu není vyloučena. Takže, až mě vzpírání bude vytáčet do nepříčetnosti tím, že mi nejde, přejdu na závodní háčkování. A budu nejlepší háčkovačka. Skromná holka z dědiny, no.

2.Činnost, na níž se můžete těšit každý den

Čest všem, kteří se do práce těší, protože je tak strašně baví. Jako moje práce mě taky baví, ale to neznamená, že každé ráno se budím jak roztoužená třináctka při představě, že jde do kin nový díl 50 odstínů šedi. Takže jsem se naučila těšit na trénink, páč ten mě baví minimálně ještě při rozcvičování. O tom, co se děje dále, bych pomlčela. A ano, samozřejmě při cestě na trénink nadávám, že se mi nechce. Ale to už je tak nějak přirozenost člověka v 21.století, kdy jsme automaticky naprogramování na žraní chipsů v posteli při sledování milionu různých seriálů a válení se mezi drobkama, jež nemáme problém dojídat i 3 dny po jejich znovuobjevení #kekel.

3.Kamarád do deště

Mimořádná výhoda toho mít sparinga nebo ultrasvědomitého kamaráda. Tomu se chce vždycky, když vám ne, když vás z ničeho nic začnou bolet konečky vlasů. V případě pracovních povinností je nejlepší mít kolem sebe někoho, kdo nechodil na vysokou a hned po škole šel makat. To jsou totiž lidi, kteří moc nemají naše móresy a mají tak trochu jiný vztah k povinnostem.

4.To-do list

Ježiši, já dala seznam povinností až na čtvrté místo? To jako teď máte vyhodit všechny fixy, zvýrazňovače a diáře? Taky si píšu seznamy toho, co udělat. Ale u mě plní funkci jen o víkendu. Přes týden je to práce, trénink, spát. Semtam nějaká sociální interakce, nicméně ty jsou spíše spontánní, bez předchozího poznamenání růžovým fixíkem. O víkendu si na papír napíšu, co chci stihnout. Píšu si tam i takové banality, jako přepsat trénink do tréninkového deníku, číst si, vyprat. Protože pak je větší pravděpodobnost dělání si fajfek u splněných úkolů. A každý miluje odškrtávání ze seznamu povinností. V neděli večer ten papír vyhodím a začínám nanovo. Když něco nestihnu, žíly mi to netrhá. Řím přece taky nepostavili za den.

5. Stalkování na sociálních sítích jako součást denního harmonogramu

Když nám hoří povinnosti u zadku, není nic jednoduššího,než začít stalkovat sestřenici expřítelkyně vašeho expřítele. Nebo do zbláznění projíždět celebrikety na Instagramu. Jenže je to činnost, se kterou vaše do poslední minuty promyšlené plány nepočítají. Každý vám řekne, že je to promrhaný čas, protože zatímco ty se flákáš na fejsu, někde jinde na světě někdo jiný vydělává miliony. No, jenže žijeme ve 21.století, do něhož tyhle aktivity patří. A čím více je chcete ignorovat, tím více času v konečném důsledku zaberou, páč jak se říká odříkaného chleba největší krajíc #tyjsitakmoudráAdélo. Proto si myslím, že projíždění newsfeedu mám v to-do listu svoje vážené místo, jste totiž poměrně naivní, když si myslíte, že dokážete bušit 12 hodin v kuse, aniž byste otevřeli to modrobílé peklo.

A jak to máte vy, drahoušci? Jedete bomby průběžně, všechno v duze, nebo se rádi flákáte a povinnosti honíte na poslední chvíli (a tou povinností nemyslím vašeho přítele, vy úchyláci)?

P.S. Číslo účtu za ty ultimátní životní rady doplním.

P.S.2. A pamatujte, motivační citáty vás ve většině případu nenamotivujou, ale předurčí.

 

 

 

About author

Related articles

6 komentářů

  1. haha 😀 já mám nejradši svoje novoroční předsevzetí – vstávat brzy! (to je kolem šesté-sedmé). Mám to napsané na každé stránce diáře, a každý den nevstávám před devátou 😀 😀 Prostě tělo si řekne 😀 hezký článek 🙂

    • Joo, protože si říkáš, že když brzo vstaneš, tak toho hodně stihneš, všechno bude sluníčkové. No, a pak zaklapneš budík … To znám 😀 díky :3

  2. Mezi učením jsem si chtěla zkontrolovat maily a hádej co? Mejlik od fenomenálního dua! A tak tu už hodinu pročítám články, které jsem ještě nestihla! 😀

Leave a Comment

Napsat komentář