Only an administrator can add new users.

O spolupracích

O spolupracích

Hořká pravda Z deníčku Blaničky 8 komentářů by

upozornění: slovo BLOG a další jeho odvozená slova se v článku objeví asi petstotisíckrát. Je mi to líto. Spisovatelské srdéčko je značně poškozené, ale nedá se svítit. Vydržte to, a v rámci zachování mé žurnalistické důstojnosti lol co to tady hraješ si nedělejte čárky. Pls.—-

Dalo by se říct, že jsem vlastně už taková blogerská babička. Nebo blogerína ve středních letech.
Začalo to blogískem o nějaký skupině, přes blogu o simíkách, selfíčkovým blogem Brosquička (a ne, nebyl to krycí název pro sbírku dětského porna), módním blogspotu (protože ve 13 jsem byla děsně fashion, cool a fancy shmancy trololololololololaž po Fitfoodmanic, který mě dostal až tam, kde jsem. Doslova.
Bez něj by nebyla Adél, Aréna, proteinová kokyna, a tak.
S blogískami postupem času přišly i nejrůznější spolupráce. Od nějaké inzerce, po testování, recenze i přes nějaké větší pakty, o kterých se zmíním cobydup.
Jsme totiž ideální propagační médium, co na rozdíl od billboardu nestojí moc peněz, cílově zaměřené (aneb kosmetické blogeríně, kterou sledujou buchtičky 15-23 let nejspíš nepošlete sekačku nebo křovinořez radši jednu brazilskou prosím   Blanko prosimtě s domněním, že se vaše obraty otočí o 180°).

Pokud jste mladý nevinný bloger začátečník, necháváte se zprvu pěkně vysírat. Přijmete každou kravinu, která vám přijde do schránky true story, podáte jim a přikývnete na každou informaci či podmínku, sebevíc absurdní, abyste jim vyhověli true story a na závěr napíšete příšerně krkolomnej článek, jen pro to, abyste se jim zavděčili, ať je produktem sebevětší kokotina TRUE STORY BLANKO STYĎ SE
Postupem času se otrkáte, už si trochu diktujete podmínky a podstatná část firem se zhrozí a odkloní, že za gumičku do vlasů je nebudete do konce života označovat na všech sociálních sítích, a nepět sluníčka a duhy na onen ojedinělý zázrak.

A pak ještě dostáváte facky od čtenářů, že jste zaprodaní, že to určitě neni upřímné, že to stojí moc peněz a blabla. Chápu, občas co čtu za „upřímné recenze“ mám chuť dojít za autorem a zeptat se ,,A prdel si jako neděláš?“, na druhou stranu, některé spolupráce jsou taková fajn odměna za to, kolik času nad blogem strávíte. Na tom není nic špatného. Než se někdy já vymáčknu, trvá to i třeba 3h a co z toho, a vy si přečtete článek do 10 minut. Nebo než občas dobojuju s wordpressem, uběhne půl dne, já stejně nic nevyřeším, a jsem brutálně nasraná, že ta chyba tam prostě POŘÁD JE. Já vim tati, měla jsem ty knihy o kódování, co jsem dostala k 12. Vánocům studovat daleko lépe!
Snažím se psát (!teď už!, aneb neohrozím moji už tak ošemetnou karmu, AHOJ ZÁDA) maximálně upřímně s tím, že by to třeba i mohlo někomu pomoct (malovat ty oblíbené duhy, nebo naopak odradit, vyhodit z košíku, spálit historii a tak), a to že jsem někdy s něčím stopro spokojená ještě neznamená, že ve skutečnosti vám to udělá díru do obličeje, smrdí to jak vodpad a stojí to půlku vaší výplaty i s ročním bonusem.

Kterých spoluprací si ale vážně vážím/ze kterých jsem měla radost v poslední době?
Asi uplně nejvíc maximálně spoko jsem za spolupráci s Reebokem.
Sluníčko kytičky, fakt.
Párkrát do měsíce přidáváme fotky v oblečení, které si sami vybereme, dostáváme se na různé reebok akce (a uplně přirozeně tam působíme, nemusíme šourat jen kolem reebok stánku s tetovačkou na čele), nebo informujeme o nových botičkách, které nám i mezi prvními dojdou až do pohodlí domova.
Je to boží a stejně tak boží jsou i ostatní ambasádoři: Třeba Valuška, Markét, Zuz a Tom.. Prostě parta nádherných jednorožců v duhovém oblečení.
A ty boty! Jelikož jsem zarputilý powerlifter, a crossfitové boty úplně nejsou to, po čem mé srdce prahne a vybírám si vždycky botičky na normální nošení.
A jaký.
A jaký, bobánci. Princezna!

14717346_1382889618395519_5096995671945248768_n-horz

DÍVEJ NA TY BOBÁNKY <3

naholkydobryctverec

Nejprofesionálnější prezentace reeboku na teniskology. Nepochybně.

Weleda
14063401_1134765593268755_739966100_n
Strašně sympatický přístup, dostala jsem hory doly produktů dle výběru k otestování. Weleda je na trhu skoro sto let, snaží se fungovat v souladu s přírodou (takžee.. některý produkty voní krásně po granátovém jablku, mandlích.. a některé zase smrádkují jako tráva. Každopádně silné umělé vůně typu „Cukrová vata“ nečekejte), spousty produktů je veganských a dokonce mají i bylinné produkty na lepší koncentraci při učení ale stejně jsi letní semestr prosrala, Blanko.
Moje pokožka, citlivější než buchty s premenstruačním syndromem sledující Titanic s kyblíkem zmrzliny v klíně, zatím neprotestovala ani jednou. Takže o weledě ještě párkrát uslyšíte!
Doposud je mým favoritem asi tenhle hydratační krém a tohle mandlové tělové mléko PROTOŽE KDO BY NECHTĚL VONĚT JAKO MARCIPÁN můžu být ještě víc k nakousnutí?  nemyslím si.

Polar

13398981_1800477816838655_1939579800_n

Musela jsem ten počet kroků nějak vybalancovat, ne! #alkoholik #neasi

Jako.. Dělám silový sport. Takže nějaké sledování spálených kalorií je mi převážně k hovnu. Já vim. Třeba ten trojbojařský před závody se mi permanentně ukazoval jako „lehčí zátěž“, i když jsem za tu hodinu a půl chtěla po dřepech dvakrát umřít, třikrát se na to vysrat a minimálně jednou BBC rozbít.
Ale na druhou stranu jsem už musela přidat kardio meh , hlídala si při HIITu tepovku a docela mě i zajímalo, kolik vlastně tak průměrně ujdu kroků.
V tu dobu se mi i ozvala společnost Polar s tím, jestli nemám zájem vyzkoušet hodinky dle výběru, s páskem dle výběru JEN RŮŽOVÁ TO MŮŽE BÝT NEASI a po vyřknutí všech mých požadavků, co by hodinky měly a neměly umět se mi jedna novinka dostala do rukou.
Polar A360
Počítá kroky, kalorie, člověk si může vybrat jakou aktivitu zrovna praktikuje (alias konečně hodinky, které rozlišují BĚHÁNÍ od SILOVÉHO TRÉNINKU, protože to má k sobě blízko asi tak jako moje vs prezentace Timei Trajtelový), má svojí vlastní aplikaci a jde zkombinovat i třeba s Myfitnesspalem.
A ještě jednou bych zdůraznila, že je to růžový.

Fitness007
14727597_202605880174388_3756405339411447808_n-horz
Mým TĚŽKÝM, A JEŠTĚ OBTÍŽNĚJI KVALIFIKOVATELNÝM  úkolem je jíst a dělat fotky na sociální sítě.
Náročný, bolí to, a tak.
<3
Arenka
13715142_1646108092372046_1357660212_n
Arence patří moje srdíčko. Zbožňuju to prostředí a ještě víc tu skupinu lidí, kteří se tam pohybují.
Myslím, že se horko těžko najde někdo, kdo neví, kde Blanka skotačí, tahá bomby pecky a tak. Dostala jsem tu skvělou možnost tam chodit bez omezení s tím, že je opět nezapomenu označit na sociálních sítích (což bych dělala tak jako tak). Bez váhání. Spoko moc a tak 🙂

Podle čeho vybírám?
Nemám potřebu někomu lézt do prdele. Nechci spolupracovat s někým, u koho se orosím pokaždé, když mi napíše been there done that. A mlžit o tom, abych za to náhodou nedostala v komentářích přes prsty.
Dopředu musím vědět, že daný produkt/cokoliv využiju, a taky musím dopředu vědět to, že se mi o tom bude psát pohodlně, a stejně tak bych o tom psala i bez toho, aniž by mi to někdo poskytl bez ceny. Navíc mi uplně moc nejde psát o jedné věci petstotisíc slov, s názvem „recenze“ v titulku článku, takže musím vědět, že to tak nějak zapadne do linie všech mých děsně na úrovni ostatních článků.
Čili nakonec valnou většinu spoluprací pošlu k šípku, ale alespoň mám čisté svědomí, klidné srdéčko a tak.

Na závěr střípky z reálného života:
Několik firem se na mě doslova nasralo za to, že jsem podala upřímnou recenzi a ne jen růžové donuty osedlávající duhové jednorožce.
Příště až uvidíte, že všichni youtubeři a blogeři najednou pijou určitou minerální vodu, naprosto přirozeně ji mají postavenou na akvárku, odloženou na poličce mezi trofejema, nebo logo vytetované na čele, není to tím, že by měla zázračné účinky, omládli jste po ní o petstotisíc let či zhubli 20 kg.  Nepřiznaný reklamy jsou nejvtipnější reklamy.
A jedna malá chuťovčička podmínek, kterou jsem kdysi dostala od nejmenovaných cereálií, za 500 za článek a zaslání ptačího zobu:

  1. ,,Rádi bychom, kdybyste na svůj kanál natočila video, kde si ráno uděláte jeden recept a posnídáte naše cereálie. Poté půjdete dělat něco, co vás baví, něco, co už dlouho odkládáte, co bude zážitek, nějakou výzvu a zachytíte to do videa také. Chceme motivovat lidi užít si den naplno!
  2.  Natočení video „morning routine“ se snídáním našich cereálií. To video bude jen pro nás. Postříháme ho s dalšími youtuberkami a vytvoříme ze záběrů vlastní placenou videoreklamu na YouTube. Na konci videa budou prokliky na kanály vybraných youtuberek!
  3. Třetí video bude krátká výzva k akci P……, aby se lidé zapojili do soutěže na Instagramu. Toto video bude jen u nás na stránkách. Soutěž spočívá v tom, že lidé přidají fotku ze svého zážitku, nebo zkrátka toho, co si užili. Každý týden youtuberky vyberou jednoho výherce, který dostane cenu.
  4. Kampaň bude masivně podpořena bannery, na které bychom rádi umístili vaší fotku. Je to další možnost, jak pro sebe získat víc odběratelů. Přes bannery přijde opravdu velké množství lidí. Focení by probíhalo v Praze a konkrétní místo bychom ještě upřesnili.
  5. Na kanály youtuberek bychom rádi nasadili remarketingové kódy, aby se banner s youtuberkou zobrazoval právě její divákům a výsledný dojem vyšel přirozeně.
  6. Rádi bychom, kdybyste do kampaně zapojila i svůj blog. Mohu se zeptat, kolik vám na blog přijde měsíčně čtenářů?

Líbí se vám kampaň?“
NE.

Pusinku!
B.

About author

Related articles

8 komentářů

  1. Ale jooo, asi si ten Váš blog pročtu postupně celý. Ironie a sarkasmus jsou i mou rodnou řečí. Akorat jste mě teda trochu nasraly, páč ja žila v domění, že jsem určitě minimálně Wonder woman se svými 115kg na mrtvole. A že to je slušný na to, že nedržím jídlo, můj trénink je těžký freestyle po gymu a jediný řád, co respektuji, je správná technika…A vy si tady píšete něco o maximálce a dělení vlastní vahou. No a já mám těžký kosti jako :)) Nic, jdu teda asi potahat nějaký to železo..

  2. Super článek ostatně jako vždy :)jinak jo některé nabídky spolupráce jsou někdy až k poplakání 😀 :X A tu tvoji co zmiňuješ jako poslední ty blázne ty jsi to nevzala ?!! Taková výzva :D:D :X

  3. Palec nahoru za tenhle článek. Vždycky mě tak nějak štve, když vidím, že někdo vychvaluje/strká všude fotky s něčím, ale nezmíní,že je to v rámci spolupráce (i když je to do očí bijící). Takže díky za upřímnost a gratuluju k takový super spolupracím. 🙂 (A ten Reebok trochu závidím, v poslední době čím dál víc zjišťuju, co všechno bych od nich nutně potřebovala. :-D)

Leave a Comment

Napsat komentář